چه کسی بروسلی را کشت؟

تابستان که از راه می رسید کارمان این بود که از ساعت دو بعد از ظهر تا دم دمای غروب که گرما نفس های آخرش را می کشید و جایش را کم کم به هوای دم کرده شبهای تابستان می داد ، فوتبال بازی کنیم. بعد از فوتبال با همان تن عرق کرده و پاچه خیس از آب جوی وسط کوچه ، جلوی مغازه علی آقا بقال می نشستیم روی سکو و تفریح جدیدمان را شروع می کردیم که یک ساعتی طول می کشید.

کارمان هرشب دم غروب بعد از فوتبال این بود که درباره چند سوژه صحبت کنیم:

اول از همه درباره ماشینهایی که رد می شدند نظر می دادیم! من در این قسمت اصلا سر رشته نداشتم اما عباس ، پسر علی آقا بقال ، به خاطر برادرش که در نمایشگاه ماشین پادویی می کرد ، کلی از ماشینها سر در می آورد و راست و دروغ را به هم می بافت.

سوژه دوم اینکه : بمب اتم چه طوری می تواند در یک چشم به هم زدن یک شهر را نیست و نابود کند. من تقریبا پایه این بحث بودم! آخرین دستاوردم هم این بود که این بمب قوی باید عملکردی شبیه توپ بسکتبال داشته باشد که با هر بار زمین خوردن ده بیست خانه را خراب می کند!

سوژه سوم هم این بود که «بالاخره بروسلی را چه کسی و چه طوری کشت؟» این بحث معولا همراه می شد با تعریف کردن از صحنه به صحنه فیلمهایی که با آپاراتهای پرسروصدا از بروسلی دیده بودیم! لذتی داشت شنیدن و تکرار کردن این صحنه ها که گاهی اوقات با حرکات عملی هم همراه بود. اما بر خلاف دو سوژه قبل که تقریبا نهایی شده بودند ، این سوژه هیچ وقت به نتیجه نمی رسید و هیچ وقت نتوانستیم درباره اینکه چه کسی و چه طور بروسلی عزیز ما را کشت ، به توافقی دست پیدا کنیم! عباس از عصایی مخصوص می گفت که در درونش اسلحه ای مخفی کرده بودند و ناجوانمردانه بروسلی را با آن کشته بودند. علی دماغو هم بیشتر معتقد بود که بروسلی را چیزخور کرده اند! من هم خیلی سیاسی فکر می کردم و معتقد بودم کار کار سازمان سیای آمریکاست! حالا چرا و چه طور ، معلوم نبود! شاید چون تختی را هم ساواک شاه کشته بود ، حتما بروسلی را هم سازمان سیا سر به نیست کرده بود!

بعدها هم که مثلا بزرگتر شدم ، چندباری این بحث را با بچه های دیروز و بزرگترهای امروز در میان گذاشتم ، دیدم هنوز ذهنشان درگیر است که بالاخره چه کسی و چه طوری بروسلی را کشت؟

الان که دیگر حسابی بزرگتر شده ام این وسوسه هنوز رهایم نمی کند که چه کسی بروسلی را...؟ اصلا دوست ندارم که بشنوم بروسلی مثل خیلی آدمها سکته مغزی کرد و جوانمرگ شد یا اینکه تختی مثل خیلی های دیگر شاید از فرط اندوه ، نامرادی و مشکلات خانوادگی ، خودش را خلاص کرده باشد! اصلا دوست ندارم که این پرونده هایی که یک عمر با آنها بزرگ شده ام و در ذهنم آنها را آبیاری کرده و پرورانده ام بسته شوند!

اگر روزی با من بودید و خواستید به شما و من خوش بگذرد درباره این پرونده های ذهنی با من گپ بزنید و اصلا به روی خودتان نیاورید که شاید بعضی از آنها بسته شده باشند!

/ 17 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لی لی

بروسلی؟بمب اتم؟ماشین؟ شاید یکی با بمب اتم یه حمله انتحاری به ماشینش کرده ... نمی دونم با ح یا ه ... انگار این کلمه رو کم دیده ام

ماتریوشکا

یه سر بزن: http://www.rozanha.blogsky.com/

نسیم

سلام دوست عزیز دوست داری بدون پرداخت پول با ماهی98میلیون تومان استخدام بشی به این وبلاگ سر بزن مطمئن باش برای همیشه راحت زندگی خواهی کرد www.tanintanhae.persianblog.ir

محمدحسین

دیگه مدت هاست کسی نمی پرسه چه کسی بروسلی را کشت؟ الآن تابستانها سوال بچه ها چیز دیگری است. نمیخواین آپ کنید دایی جان؟!

ماتریوشکا

آپ کن برادر...

ماتریوشکا

پس چرا آخرین پست غیب شد؟

مومو

من علت غیب شدنش رو می دونم ... علتش خود سانسوری به شیوه ی نیریسم هستش [نیشخند]

ماتریوشکا

آها خود سانسوری.... فکر نمی‌کردم پایاب هم بخواد خود سانسوری کنه

حسین

بروسلی را چه کسی کشت؟ ملکه ویکتوریا چه شد؟ مایکل جکسون کشته شد یا مرد؟ رای مردم در انتخابات دهم چه شد؟ ؟ ؟؟ ؟؟؟ ؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟ روز به روز بر تعداد سئوالات ذهن بشر افزوده می شود ...

ماتریوشکا

خوب برادر.... من نمی‌دونم با این مطلب بلاخره می‌خوای چه کار کنی ولی من یکی طاقتم طاق شد انقدر این تیتر رو خوندم: چه کسی بروسلی را کشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟