تسبیحی که باطری اش تمام شد!

١- از خودم خیلی سپاسگزارم که مسابقه فوتبال ایران و عربستان رو ندیدم .

٢- به نظر من در مملکت ما ، "تماشای فوتبال" ، "لذت بردن از برنده شدن" و "اندوهگین شدن از باخت"  از الگوی آرژانتینی تبعیت می کند و نه الگوی "انگلیسی" ! الگوی انگلیسی یعنی تماشاگرهایی که ویتامین ، شادی ، آبجو و سکس از گوشها ، دهان و صدجای دیگرشان بیرون زده و یکی از این خوشی هایشان هم فوتبال است . اگر بردند که یک خوشی به صدها خوشی اشان افزوده می شود و اگر باختند به "...دان" ملکه الیزابت !

اما الگوی آرژانتینی آدمهایی هستند که همه دلخوشی اشان این توپ گرد است که از دروازه عرب ها ، چشم بادامی ها و احیانا اروپایی ها رد شود و اینها احساس "غرور" کنند و خوشان خوشانشان شود که بر بام گیتی ایستاده اند و سرود خلبانان ملوانان بخوانند ! آدمهایی که حتی فتح فضای بیکران توسط ماهواره مورد دار "امید" خوشحالشان نمی کند و فکر می کنند اینها کار انیمیشن و است و بعدا در قبض آب و برق باید هزینه اش را بپردازند. آدمهایی که در دنیای یکپارچه شده و دهکده جهانی تقریبا جزو یقه چرکها به حساب می آیند و شاید کم کم در این دهکده نسقشان را زیر سئوال ببرند و "..ون برهنه" به حساب بیایند!

با این حساب مدتها است که این بردها و باختها کمترین تاثیری روی من ندارد و از این بابت کلی مشکل غیرت ملی دارم!

٣- گذشته از همه اینها ، حضور برادر "قدم خیر" را هم در ورزشگاه بی تاثیر نبود در این نکبتی که به بار آمد ! اگر ایران ، این بازی رو می برد و بی درد سر به جام جهانی می رفت نون به دامن خیلی ها می افتاد! اما انگار تسبیح علی دایی هم باطری اش تمام شده و باید فکری اساسی برایش کرد!

 

 

/ 3 نظر / 17 بازدید
نگاهی نو

فعلا همین بر کنار شدن علی دایی کار اساسی بود. مردیم تو این کشور ببینیم یکی قدرت پیدا کرد و شکم و گردن گنده نشد و باد قدرت نگرفتش. ما هم بسی خوش بحالمون شد که فوتبال را ندیدیم ولی وقتی خبر باخت را شنیدیم گفتیم عربها هم از همه چی از ما زدن جلو . فقط شعار دهن پر کن عربهای سوسمار خور در دهنمون مانده و بس و یادمون رفته همین کشورهای عربی الان جایگاه خاصی در غرب و امریکا دارند و چه بسیار کسانی که از امریکا به این کشورها میرند برای کار و حقوق بهتر

علی دایی هر چرت و پرتی گفته بود، یه حرف قشنگ به فردوسی پور زد: این جا ایرانه آقای فردوسی پور!

حسین

هرچند که (احتمالا) مخالفت و موافقت من تاثیري در این نوشته نداره و تغییری در نویسنده ایجاد نمیکنه! ولی واسه اینکه تو گلوم گیر نکنه، بايد اعلام كنم كه صد در صد با تمام پاراگراف‌ها، خط‌ها، جمله‌ها و كلمات اين پست موافقم!